Studia skierowane są do osób, które chcą połączyć swój przyszły zawód z pasją przyrodniczą (np. w ornitologii, teriologii, fitosocjologii, itp.). Dają możliwość zdobycia interdyscyplinarnej wiedzy z podstaw naukowych, prawnych i ekonomicznych dotyczących ochrony przyrody. Absolwenci kształceni są do pracy w: firmach wykonujących działania ochronne i świadczących usługi z zakresu doradztwa przyrodniczego, firmach specjalizujących się w ekspertyzach przyrodniczych oraz prowadzących monitoring przyrodniczy, wykonujących raporty i opinie na temat oddziaływania na środowisko.
Kierunek Hipologia i jeździectwa obejmuje wiedzę o budowie koni, ich fizjologii, pochodzeniu, drogach rozwoju gatunku, rasach, metodach i zasadach chowu. Blok przedmiotów poświęcony będzie też prowadzeniu hodowli koni i ośrodków jeździeckich. Studenci poznają również podstawowe zasady hodowli innych zwierząt oraz prowadzenia gospodarstwa hodowlanego. To świetny kierunek dla osób, które uwielbiają jazdę konną, a przyszłości chciałby podjąć pracę jako instruktorzy czy hodowcy. Zainteresowani? 
Dlaczego studiowanie Inżynierii medycznej to gra warta świeczki? Dlatego, że to prestiżowy kierunek studiów, który należy do najbardziej obleganych. Dlatego, że daje możliwość poprawy jakości usług medycznych. Dlatego, że pozwala zdobyć bardzo dobre wykształcenie i poszukiwane na rynku pracy umiejętności. Wreszcie dlatego, że zaspokaja ambicje studentów z różnych rejonów świata. Inżynierię medyczną studiować można na uczelniach technicznych. W Polsce ten kierunek oferują niektóre politechniki. By zostać studentem trzeba przejść rekrutacyjne "sito".
Studia Polsko-Niemieckie zawierają w sobie elementy tradycyjnych kierunków: filologia, kulturoznawstwo oraz historia, które uzupełnione są o przedmioty, na których student zdobywa umiejętności typowo praktyczne. Pozwalają na uzyskanie rzetelnej i szczegółowej wiedzy o Niemczech i Polsce, rozwijają umiejętności językowe, przydatne do rozpoczęcia kariery zawodowej w biurach tłumaczy, w redakcjach prasowych, radiowych i telewizyjnych, w wydawnictwach, w innych instytucjach kultury, wszędzie tam, gdzie należy wykazać się umiejętnością formułowania tekstu pisanego i mówionego.
Geoinformatyka to kierunek studiów, którego celem jest kształcenie specjalistów zajmujących się zastosowaniem narzędzi informatycznych w naukach o Ziemi. By się dostać, należy mieć jak najlepsze wyniki z przedmiotów ścisłych (matematyki, fizyki, informatyki) lub z geografii. Pod uwagę brane są również oceny z języka obcego. Najlepszymi kandydatami na ten kierunek są osoby potrafiące myśleć analitycznie i szybko wysuwać wnioski z analizowanych informacji. Pożądana jest również łatwość w zdobywaniu informacji z wykorzystaniem baz danych, archiwów i innych źródeł.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->