Konsorcjum COP - Tradycja, ObronnośćWładze Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Świętokrzyskiej oraz Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu deklarują powołanie konsorcjum COP – Tradycja, Obronność. Celem tej współpracy jest wsparcie przemysłu zbrojeniowego.
psw logoStudenci Politechniki Świętokrzyskiej będą mieli okazję, aby zaprezentować swoją pracę inżynierską lub magisterską w konkursie na najlepszą pracę dyplomową. Konkurs został przygotowany przez Kielecki Park Technologiczny, Politechnikę Świętokrzyską, a także lokalne firmy, działające na terenie województwa.
psw logoZespół studentów z Politechniki Świętokrzyskiej pracuje nad przygotowaniem bolidu, który weźmie udział w międzynarodowych zmaganiach z cyklu Greenpower. Kielce dołączą do miast, w których powstają wyścigowe bolidy. Studenci z Politechniki Świętokrzyskiej pracują właśnie nad przygotowaniem konstrukcji nadwozia oraz ramy pojazdu.
politechnika kielce logoAbsolwenci architektury na Politechnice Świętokrzyskiej otrzymali duże wyróżnienie. 8 lutego 2017 r. podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, odbył się finał konkursu Tubądzin Design Awards, w którym nagrodę Grand Prix w wysokości 10 000 zł, wyjazd na Salone del Mobile 2017 oraz statuetkę Monolith zdobyli: Monika Kalita i Kamil Cedzyński za wspólny projekt łazienki.
politechnika kielce logoJest już nowy pojazd kosmiczny autorstwa studentów Politechniki Świętokrzyskiej! Młodzi pasjonaci robotyki przygotowują się do zawodów University Rover Challenge w Stanach Zjednoczonych. Teraz łazik musi pomyślnie przejść kwalifikacje. Z 80 zgłoszonych drużyn z całego świata, zostanie wybrana finałowa 30. Trzymamy kciuki!
politechnika kielce logoW ostatnim czasie Politechnika Świętokrzyska umożliwiła swoim studentom, a także pracownikom naukowym podejście do wszystkich zawodowych certyfikatów SOLIDWORKS. To najchętniej wykorzystywany program do projektowania 3D. Dzięki współpracy z koncernem SOLIDWORKS Corporation Politechnika Świętokrzyska jest jedyną uczelnią w Polsce, na której studenci mają darmowy dostęp do zawodowych certyfikatów.
politechnika kielce logoJeśli zastanawiasz się nad wyborem uczelni i kierunku studiów? Myślisz o tym, aby wybrać kierunek techniczny związany z ochroną środowiska? Nie może Cię zabraknąć na Dniu Otwartym Ekoinżyniera XXI wieku, który odbędzie się na Politechnice Świętokrzyskiej już 24 lutego! Kandydaci na studia będą mieli okazję porozmawiać z wykładowcami oraz ze studentami o tym, dlaczego warto wybrać właśnie politechnikę oraz poznają uczelnie „od kuchni”. Podczas dnia otwartego odbędą się również konkursy, wykłady oraz warsztaty, w których będziesz mógł wziąć udział.
Co nowego na Politechnice Świętokrzyskiej?Przedstawiciele środowiska biznesowego będą mieć teraz znacznie większy wpływ na to, co dzieje się na Politechnice Świętokrzyskiej – zarówno w kwestii dydaktyki, jak i układania programów kształcenia. Gruntownej modyfikacji uległ ponadto plan studiów II stopnia na Kierunku Transport. Od teraz osoby, które ukończą studia oraz dodatkowo 50 godzinny kurs, spełnią wymogi pozwalające na zwolnienie ich z egzaminu państwowego.
UJKJuż 15 listopada 2016 roku w Instytucie Dziennikarstwa i Informacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach odbędzie się konferencja pt. Gry wideo jako forma komunikacji społecznej.
Kieleckie Juwenalia będą odbywać się 16-22.05. Organizatorzy studenckiego święta to Samorząd Studencki Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
W programie organizatorzy zapowiadają Wielkie Grillowanie w Miasteczku Akademickim UJK w poniedziałek 16 maja o godzinie 18:00.

Dnia następnego tj. 17 maja, , o godzinie 19:30 odbędzie się koncert zespołu TABU w Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach.

Bilety kupić można w Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach, Studenckim Klubie WSPAK oraz w Wydziałowych Radach Samorządu Studentów UJK.
Ceny biletów: 5 zł studenci, 15 zł osoby pozostałe.

Na dzień 18 maja przewidziany został Dzień Sportu Akademickiego oraz XVI Finał Kieleckiego Oglądu Kabaretów Studenckich “KOKS 2016” (hala sportowa PŚK). Wystąpią 3 Kabarety – finaliści eliminacji KOKS oraz Gwiazda Wieczoru Kabaret SMILE.

Bilety dostępne do zakupu w klubie Pod Krechą (Al. 1000-lecia P.P.), PizzeriiRoma (Al. 1000-lecia P.P. 16) oraz w klub Kosmos (Galeria Echo).
Koszt biletów: 10 zł studenci, 20 zł osoby pozostałe.

Atrakcją wieczoru będzie koncert Luxtorpedy w Studeckim Klubie WSPAK.
Bilety w cenie: 10 zł studenci, 40 zł osoby pozostałe.

W czwartek 19 maja startuje Korowód Studencki z Miasteczka Akademickiego PŚK, na wieczór tego dnia i od 20 do 22 maja zostały przewidziane koncerty i występy zaproszonych artystów.
Więcej bieżących informacji o koncertach można znaleźć na Facebooku.
Instytut Dziennikarstwa i Informacji UJK w Kielcach zaprasza na Piątą Ogólnopolską Konferencję naukową z cyklu "KSIĄŻKA, BIBLIOTEKA, INFORMACJA-MIĘDZY PODZIAŁAMI A WSPÓLNOTĄ".
Dlaczego warto studiować na Politechnice Świętokrzyskiej?Na temat Politechniki Świętokrzyskiej, jej oferty kształcenia oraz perspektyw zatrudnienia absolwentów rozmawiamy z prof. dr hab. inż. Stanisławem Adamczakiem, Rektorem Uczelni.
15 Politechnika SwietokrzyskaXXIII Konferencja Redaktorów Gazet Akademickich. Warsztaty dla specjalistów popularyzujących naukę" odbędzie się na Politechnice Świętokrzyskiej w dniach 9-12 września 2015 roku.
15 Politechnika SwietokrzyskaProblematyka Konferencji dotyczy zagadnień związanych z ochroną zabytkowej architektury Kielc i jej harmonijnych relacji, współistnienia, przenikania się ze współczesnymi formami przestrzennymi pokazanymi na tle procesów zmieniających środowisko kulturowe. 
plakat43ZFPOd 6 do 11 września w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbędzie się 43. Zjazd Fizyków Polskich organizowany przez Oddział Kielecki Polskiego Towarzystwa Fizyków, który reprezentuje fizyków z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i Politechniki Świętokrzyskiej.
Politechnika Świętokrzyska rozpoczyna współpracę z TVPPolitechnika Świętokrzyska rozpocznie kształcenie kadry technicznej na potrzeby telewizji - w tym realizatorów dźwięków i obrazów. Jest to efekt podjętej współpracy uczelni z kieleckim oddziałem Telewizji Polskiej. Obie instytucje rozpoczynają właśnie realizację projektu edukacyjnego "Świętokrzyska Encyklopedia Nauki". Wspólnie zamierzają także starać się o unijne dofinansowanie.
Studia w Województwie Świętokrzyskim rozpocząć można w kilku miejscowościach. Choć przodują Kielce, to nie można zapominać o innych dużych miastach regionu, które szczycą się swoją akademickością.
 
Kielce to miasto coraz bardziej akademickie. Stolica województwa świętokrzyskiego ma bardzo pokaźną ofertę studiów na uczelniach publicznych i niepublicznych.
phoca_thumb_s_kielce2
Siadając na ławeczce koło Jana zobaczysz Wersal, a przy nim Witolda Gombrowicza i może nawet Marilyn Monroe. Kiedy już Ci się znudzi, możesz zanurkować w pobliskim Jeziorze Szmaragdowym. Nadal nie masz pojęcia, gdzie jesteś?
Jeśli szukasz możliwości do imprezowania w Kielcach, polecamy dwie drogi. Możesz bawić się w okolicach miasteczek akademickich, przy ul. Śląskiej lub al. Tysiąclecia Państwa Polskiego.