UJKJuż 15 listopada 2016 roku w Instytucie Dziennikarstwa i Informacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach odbędzie się konferencja pt. Gry wideo jako forma komunikacji społecznej.
Kieleckie Juwenalia będą odbywać się 16-22.05. Organizatorzy studenckiego święta to Samorząd Studencki Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
W programie organizatorzy zapowiadają Wielkie Grillowanie w Miasteczku Akademickim UJK w poniedziałek 16 maja o godzinie 18:00.

Dnia następnego tj. 17 maja, , o godzinie 19:30 odbędzie się koncert zespołu TABU w Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach.

Bilety kupić można w Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach, Studenckim Klubie WSPAK oraz w Wydziałowych Radach Samorządu Studentów UJK.
Ceny biletów: 5 zł studenci, 15 zł osoby pozostałe.

Na dzień 18 maja przewidziany został Dzień Sportu Akademickiego oraz XVI Finał Kieleckiego Oglądu Kabaretów Studenckich “KOKS 2016” (hala sportowa PŚK). Wystąpią 3 Kabarety – finaliści eliminacji KOKS oraz Gwiazda Wieczoru Kabaret SMILE.

Bilety dostępne do zakupu w klubie Pod Krechą (Al. 1000-lecia P.P.), PizzeriiRoma (Al. 1000-lecia P.P. 16) oraz w klub Kosmos (Galeria Echo).
Koszt biletów: 10 zł studenci, 20 zł osoby pozostałe.

Atrakcją wieczoru będzie koncert Luxtorpedy w Studeckim Klubie WSPAK.
Bilety w cenie: 10 zł studenci, 40 zł osoby pozostałe.

W czwartek 19 maja startuje Korowód Studencki z Miasteczka Akademickiego PŚK, na wieczór tego dnia i od 20 do 22 maja zostały przewidziane koncerty i występy zaproszonych artystów.
Więcej bieżących informacji o koncertach można znaleźć na Facebooku.
Instytut Dziennikarstwa i Informacji UJK w Kielcach zaprasza na Piątą Ogólnopolską Konferencję naukową z cyklu "KSIĄŻKA, BIBLIOTEKA, INFORMACJA-MIĘDZY PODZIAŁAMI A WSPÓLNOTĄ".
Dlaczego warto studiować na Politechnice Świętokrzyskiej?Na temat Politechniki Świętokrzyskiej, jej oferty kształcenia oraz perspektyw zatrudnienia absolwentów rozmawiamy z prof. dr hab. inż. Stanisławem Adamczakiem, Rektorem Uczelni.
15 Politechnika SwietokrzyskaXXIII Konferencja Redaktorów Gazet Akademickich. Warsztaty dla specjalistów popularyzujących naukę" odbędzie się na Politechnice Świętokrzyskiej w dniach 9-12 września 2015 roku.
15 Politechnika SwietokrzyskaProblematyka Konferencji dotyczy zagadnień związanych z ochroną zabytkowej architektury Kielc i jej harmonijnych relacji, współistnienia, przenikania się ze współczesnymi formami przestrzennymi pokazanymi na tle procesów zmieniających środowisko kulturowe. 
plakat43ZFPOd 6 do 11 września w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbędzie się 43. Zjazd Fizyków Polskich organizowany przez Oddział Kielecki Polskiego Towarzystwa Fizyków, który reprezentuje fizyków z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i Politechniki Świętokrzyskiej.
Politechnika Świętokrzyska rozpoczyna współpracę z TVPPolitechnika Świętokrzyska rozpocznie kształcenie kadry technicznej na potrzeby telewizji - w tym realizatorów dźwięków i obrazów. Jest to efekt podjętej współpracy uczelni z kieleckim oddziałem Telewizji Polskiej. Obie instytucje rozpoczynają właśnie realizację projektu edukacyjnego "Świętokrzyska Encyklopedia Nauki". Wspólnie zamierzają także starać się o unijne dofinansowanie.
Studia w Województwie Świętokrzyskim rozpocząć można w kilku miejscowościach. Choć przodują Kielce, to nie można zapominać o innych dużych miastach regionu, które szczycą się swoją akademickością.
 
Kielce to miasto coraz bardziej akademickie. Stolica województwa świętokrzyskiego ma bardzo pokaźną ofertę studiów na uczelniach publicznych i niepublicznych.
phoca_thumb_s_kielce2
Siadając na ławeczce koło Jana zobaczysz Wersal, a przy nim Witolda Gombrowicza i może nawet Marilyn Monroe. Kiedy już Ci się znudzi, możesz zanurkować w pobliskim Jeziorze Szmaragdowym. Nadal nie masz pojęcia, gdzie jesteś?
Jeśli szukasz możliwości do imprezowania w Kielcach, polecamy dwie drogi. Możesz bawić się w okolicach miasteczek akademickich, przy ul. Śląskiej lub al. Tysiąclecia Państwa Polskiego.
uhp logoNowe laboratoria, aparatura, sprzęt dydaktyczny oraz pracownie naukowe, sale ćwiczeń i wykładowe czekają w Kielcach na pasjonatów kierunków ścisłych i przyrodniczych. Właśnie otwarto liczący w sumie 6000 m kw nowy budynek Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. W tym samym dniu i miejscu odbyła się uroczystość otwarcia obiektu i uczelniany Dzień Otwarty.
logoJeszcze przez dwa tygodnie grupa studentów Politechniki Łódzkiej szkolić się będzie na praktykach zorganizowanych pod patronatem firmy Microsoft w laboratoriach Katedry Mikroelektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Łódzkiej. Praktyki operacyjnie organizowane są przez firmę Hilverse Sp. z o.o.. Jej założyciel Marcin Franc jest absolwentem i doktorantem uczelni. To on był mentorem zespołu, który w 2011 r. wygrał konkurs Microsoft Imagine Cup i reprezentował Polskę na finałach w USA. Teraz jego firma jest jednym z parterów Microsoft Polska.

TK exhibition and congress centre logoJedenaście tysięcy zwiedzających odwiedziło siedemnastą edycję targów EDUKACJA. W tym roku odbyły się one z udziałem 185 wystawców. Po raz pierwszy wśród nich znaleźli się ci z zagranicy – z Finlandii i Wielkiej Brytanii, nadając targom europejskiego wymiaru. Imprezie towarzyszyło 80 konferencji, seminariów oraz warsztatów.

postury studenciTegoroczna XVII edycja Targów Edukacyjnych EDUKACJA oraz IX Ogólnopolskiego Forum Dyrektorów będzie miała charakter wyjątkowy – europejski. 
Będą w nich uczestniczyć członkowie Komisji Edukacji, Młodzieży, Kultury i Badań Naukowych (EDUC) Komitetu Regionów oraz przedstawiciele regionów partnerskich z Republiki Finlandii (region Centralnej Finlandii), Węgier (region Komarom-Estergom) i Republiki Ukrainy (Obwód Winnicki). Szacuje się, że 
w dniach 27-30 marca gośćmi samorządu świętokrzyskiego będzie blisko 60 obcokrajowców z 19 krajów Unii Europejskiej i Ukrainy.

phoca thumb s psw logoSiedzisko porodowe, rozwiązania związane z ekologiczną produkcją pasz dla zwierząt oraz biokomponentów stosowanych w przemyśle żywnościowym - to niektóre z pomysłów nagrodzonych w

II edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Student-wynalazca". Konkurs zorganizowała Politechnika Świętokrzyska.

Wyniki ogłosił w środę w Kielcach rektor uczelni, prof. Stanisław Adamczak.

kielce targi150Targi Edukacyjne EDUKACJA, które odbędą się 28-30 marca 2012 r, są miejscem spotkań, wymiany doświadczeń, pomagają młodzieży w wyborze dalszej drogi kształcenia, a nauczycielom dostarczają wiedzy zawodowej. Ostatnią szesnastą edycję targów zwiedziło ponad 11 tysięcy zainteresowanych. Obejrzeli oni oferty edukacyjne ponad 210 wystawców. Imprezie towarzyszyło ponad 80 konferencji, seminariów, szkoleń i warsztatów skierowanych między innymi do pedagogów i uczniów wszystkich szkół.
 
uhp logoDzięki wsparciu finansowemu UE Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach powiększy się o Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu (Wydziale Zarządzania i Administracji) oraz o zmodernizowaną bazę dydaktyczną i wyposażenie na Wydziale Nauk o Zdrowiu, a także w Instytucie Sztuk Pięknych.

uhp logoW poniedziałek Uniwersytet Jana Kochanowskiego podpisał umowę z firmą Cersanit, która objęła swym zakresem nie tylko praktyki zawodowe dla studentów i staże absolwenckie, ale też zatrudnienie pracowników spółki Cersanit w roli wykładowców oraz eksploatację laboratoriów uczelni na potrzeby produkcji.