Teksty kultury i animacja sieci to nowoczesny kierunek studiów, który pozwala na zdobycie unikalnej wiedzy i cenionych umiejętności praktycznych. Szybki rozwój internetu sprawił, iż na rynku pracy znacząco wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów potrafiących skutecznie wykorzystywać narzędzia cyfrowe do tworzenia i animacji kultury sieciowej oraz do podejmowania działań z obszaru humanistyki cyfrowej. Jeśli chcecie związać swoją karierę zawodową z nowoczesnymi technologiami, to studia na tym kierunku są dla Was doskonałym rozwiązaniem!

W takcie studiów:
Program studiów kładzie szczególny nacisk na zdobycie przez studentów praktycznych umiejętności z zakresu publikowania cyfrowego i wykorzystania nowoczesnych narzędzi pracy w środowisku sieciowym. Bloki warsztatowe pozwalają opanować zagadnienia z zakresu: skutecznego komunikowania się, redagowania tekstów, projektowania stron internetowych, metod promocji wydarzeń kulturalnych, koordynowania projektów artystycznych i społecznych. 
 
Wybrane przedmioty realizowane w trakcie studiów na kierunku Teksty kultury i animacja sieci:
-Wprowadzenie do wiedzy o kulturze
-Wstęp do nauki o komunikacji
-Humanistyka cyfrowa
-Zasoby internetowe 
-Media społecznościowe
-Współczesne życie kulturalne
-Edytorstwo sieciowe
-Wstęp do programowania
-Projektowanie stron i portali internetowych
-Kultura 2.0
-Nowe media jako narzędzie komunikacji społecznej
-Język mediów audiowizualnych i narzędzia multimedialne. 
 
Po studiach:
Dzięki przekrojowej wiedzy i unikatowym umiejętnościom praktycznym absolwenci tego nowoczesnego kierunku studiów będą mogli podjąć pracę w obszarze związanym z nowymi mediami na stanowiskach:
-copywritera
-content managera
-brokera informacji
-scenarzysty aplikacji internetowych i gier.
 
Dzięki wiedzy humanistycznej absolwenci mogą ponadto pełnić ważne i odpowiedzialne funkcje społeczne związane z tworzeniem oraz efektywnym gospodarowaniem przestrzeni kulturowej, zwłaszcza w jej nowoczesnym wymiarze - medialnym i internetowym. Edukację można kontynuować w ramach studiów II stopnia na dowolnym, wybranym przez siebie kierunku. Absolwenci, którzy chcą zadbać o unikatowość swojej wiedzy i umiejętności praktycznych powinni wybrać kierunek ściśle powiązany z nowoczesnymi mediami, edytorstwem lub e-marketingiem.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->