Jest to przyrodniczo-techniczny kierunek studiów, nastawiony na kształcenie specjalistów przygotowanych do rozwiązywania problemów współczesnego środowiska przyrodniczego. Inżynieria ekologiczna to nowa dyscyplina wiedzy, której celem jest odtwarzanie, projektowanie i kształtowanie ekosystemów przynoszące korzyść (wielkość i jakość produkcji) zarówno człowiekowi jak i naturze. Podczas studiów pozna zasady przyrodnicze, administracyjne i prawne produkcji energii ze źródeł odnawialnych i tradycyjnych. Studenci będą przygotowywani do zapobiegania i oceny skutków katastrof ekologicznych spowodowanych działalnością człowieka jak również spowodowanych przez czynniki naturalne i zmiany klimatu.

W trakcie studiów:

W trakcie studiów na tym kierunku, studenci zdobędą podstawową wiedzę biologiczną oraz wiedzę w zakresie kształtowania i ochrony środowiska, produkcji leśnej i rolniczej, a także wiedzę w zakresie problematyki inżynierskiej związanej ze środowiskiem przyrodniczym. Uzyska także specjalistyczną wiedzę i umiejętności oceny technik i technologii stosowanych w gospodarce rolnej i leśnej oraz inwestycji infrastrukturalnych i przemysłowych w aspekcie wpływu na środowisko.

Studenci będą zdobywać umiejętności oceny stanu środowiska i skutków zmian spowodowanych: użytkowaniem środowiska, zmianami klimatu, inwestycjami infrastrukturalnymi i przemysłowymi, uzyskają specjalistyczną wiedzę i umiejętności w zakresie: monitoringu zarządzania środowiskiem i proekologicznych technologii w kształtowaniu środowiska.

Po studiach:

Absolwenci są przygotowani do samodzielnej pracy w instytucjach i organizacjach działających w obszarze ochrony środowiska (ze szczególnym uwzględnieniem ochrony zwierząt), w firmach usługowych i wytwarzających środki produkcji (np. karmy dla zwierząt, dodatki paszowe, itp.), związkach hodowców, ogrodach zoologicznych, schroniskach dla zwierząt, placówkach naukowo-badawczych, oświacie, służbach mundurowych; są również przygotowani do prowadzenia samodzielnej działalności w sferze usług dotyczących zwierząt towarzyszących.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->